Domowy osuszacz powietrza

Najkorzystniejsza wilgotność powietrza dla człowieka w pomieszczeniach zamkniętych wynosi 60-70% przy średniej temperaturze wynoszącej 19-21 stopni Celsjusza. Niestety, bardzo rzadko zdarza się, aby w domach były zachowane takie właśnie proporcje. Jeszcze rzadziej zdarza się, by takie optymalne warunki  panowały w mieszkaniu bez ingerencji lokatorów, a więc w sposób samoistny. Tym samym, wniosek jest taki, iż bez naszej inicjatywy otoczenie, w którym na co dzień żyjemy i w którym przebywamy, nie będzie wpływało na nas w pełni korzystnie.

Domowe pochłaniacze wilgoci, to zazwyczaj bardzo proste i nieskomplikowane w obsłudze urządzenia, których zadaniem jest poprawa jakości naszego życia. Zaliczają się do nich, m.in. proste sprzęty, tj. osuszacze- stacjonarne bądź też ruchome, oraz wentylatory, które traktowane są jako wspomagacze w walce ze zbyt wysokim zawilgoceniem powietrza, a więc pełnią rolę uzupełniającą osuszaczy.

Pochłaniacze wilgoci o domowym charakterze są stosunkowo niewielkich gabarytów (są jak mini farelki, przenośne grzejniki), a więc z zasady nie rzucają się w oczy, pozostają niezauważone. No, chyba że są to bardzo nowoczesne urządzenia zaprojektowane tak, by nie tylko działać w zakresie swojej istoty, ale także zdobić i dekorować wnętrza. Niebanalny design sprawia zatem, że oprócz czystego, świeżego, odpowiednio zwilżonego powietrza możemy cieszyć się także niebanalnym wystrojem pomieszczenia- taki bonus. Z tego względu, znajdują one zastosowanie nawet w wytwornych, eleganckich salonach czy też w kolorowych, wesołych pokoikach dziecięcych z racji tego, iż są w stanie pracować naprawdę bardzo cicho. Oczywiście, jest to zależne on rodzaju sprzętu, jego marki i ceny.

Wentylatory mobilne (przenośne), znane lepiej pod nazwą „wiatraki”, to niezawodni pomocnicy osuszaczy powietrza, sprzętów grzewczych oraz chłodzących, którzy wspomagają ich działanie. Stosuje się je zarówno w celu poprawy przebiegu i cyrkulacji powietrza, jak w również chcąc zmniejszyć stopień zawilgocenia pomieszczenia.

Chcąc zapewnić sobie i swojej rodzinie warunki mieszkaniowe odpowiadające właściwym standardom należałoby więc zastosować nie tylko specjalistyczny sprzęt osuszający , ale także wentylujący. Powietrze w ruchu (przepływające) łatwiej bowiem pozbawić wilgoci aniżeli powietrze nie poddane stałej, równomiernej cyrkulacji.