Osuszacze przemysłowe i budowlane

Właściwie wykonana wentylacja i klimatyzacja, to przepustka do „lepszego świata”, gdzie pod dostatkiem jest czystego, świeżego i odpowiednio nawilżonego powietrza. Niemniej jednak, dzieje się tak, że w wielu domach/mieszkaniach prace tego typu były lub są przeprowadzane z nienależytą starannością, a wręcz z niedbałością. Zjawisko to obserwujemy zwłaszcza w starym budownictwie, a więc w domach, które stoją na fundamentach już kilkanaście, tudzież kilkadziesiąt lat. To właśnie te budynki są najbardziej narażone na gromadzenie się w nich wilgoci, która jest zgubą dla podłóg, ścian i pował.

Obecnie, technologia budowlana stoi na tak wysokim poziomie, że nie tylko dba się o perfekcyjne wykonanie wentylacji i zainstalowanie klimatyzacji, ale także o należyte osuszanie poszczególnych partii domu na każdym etapie jego budowy. W tym celu, wykorzystuje się osuszacze przemysłowe i budowlane, które pozwalają na ekspresowe odwilgacanie murów zarówno tych w poziomie (fundamenty, wylewki, stropy), jak również w pionie (ściany główne, ściany działowe, kolumny).

Osuszacze budowlane charakteryzują się wysoką jakością wykonania, mają solidną budowę, są odporne na uszkodzenia, działają z dużą mocą, są niezwykle wydajne;  mimo znacznych gabarytów- poręczne z uwagi na to, iż wyposażone są w duże koła i uchwyty, które ułatwiają manewrowanie owym urządzeniem. Są mobilne i użyteczne. W krótkim czasie wykonują ogromną pracę dzięki czemu, przyspieszają sam proces budowy czy też przywracania budynku do stanu używalności, np. po klęsce żywiołowej jaką jest chociażby powódź i zalanie domu.

Osuszacze przemysłowe mają nieco mniejsze gabaryty aniżeli osuszacze budowlane i są sprzętami stacjonarnymi, a pozbawionymi cechy mobilności- mają swoje stałe miejsce w konkretnym pomieszczeniu. Wykorzystuje się je przede wszystkim do osuszania piwnic, spiżarek, ziemianek, chłodni, magazynów spożywczych itp. Mają nieco mniejszą moc, ale są równie wydajne i efektywne, co ich „przyjaciele z placu budowy”. Większość osuszaczy kategorii przemysłowej posiada łącza, które umożliwiają podłączenie ich do systemu wentylacyjnego, co podnosi ich wydajność, a także wyposażone w hermetyczny kompresor przystosowany do stałego odprowadzania wody i pracy 24 godziny na dobę.

Sprzęty o których mowa, są wydatkiem rzędu kilkuset, a nawet kilkuset tysięcy złotych aczkolwiek, warto zainwestować w kupno osuszacza przemysłowego lub wypożyczenie osuszacza budowlanego, gdyż niesie to ze sobą mnóstwo korzyści.